SkyBridge Capital najnowszy, który złoży wniosek Bitcoin ETF w US SEC

SkyBridge Capital złożył wniosek o ETF Bitcoin we współpracy z First Trust Advisors.

Firma inwestycyjna z siedzibą w Nowym Jorku SkyBridge Capital złożyła wniosek o fundusz giełdowy Bitcoin ( BTC ) lub ETF w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd

SkyBridge złożył wniosek 19 marca we współpracy z doradcą inwestycyjnym First Trust Advisors. First Trust będzie działał jako doradca funduszu, a Skybridge jako pomocniczy doradca.

Z dokumentów wynika, że ​​fundusz ETF First Trust SkyBridge Bitcoin będzie starał się notować swoje akcje na nowojorskiej giełdzie Arca. Nie ogłoszono jeszcze symbolu giełdowego dla funduszu.

Zgłoszenie podkreśla, że ​​zaufanie zaoferuje inwestorom regulowany sposób uzyskania ekspozycji na Bitcoin bez konieczności przechowywania aktywów cyfrowych i umożliwi inwestorom wykonywanie transakcji za pośrednictwem ich brokerów.

First Trust SkyBridge ETF Trust jest obecnie jedną z kilku aplikacji dla ETF Bitcoin, który obecnie oczekuje na werdykt SEC

w Nowym Jorku, WisdomTree, złożyła swój najnowszy wniosek o fundusz ETF Bitcoin , po próbie uzyskania zatwierdzenia funduszu, który utrzymywałby do 5% swojego portfela kontraktów terminowych na bitcoiny, pomimo skupienia się na energii i metalach w połowie -2020.

Wiodący amerykański bank inwestycyjny Morgan Stanley złożył 16 lutego wniosek o ETF Bitcoin we współpracy z firmą NYDIG zajmującą się usługami finansowymi zajmującymi się kryptowalutami . Proponowany fundusz byłby dostępny wyłącznie dla inwestorów, którzy posiadają w firmie aktywa o wartości co najmniej 2 mln USD.

W styczniu SEC otrzymała również oddzielne wnioski o ETF Bitcoin od głównego emitenta produktów giełdowych VanEck i aktywów Valkyrie Digital z Teksasu .

Wobec braku funduszu notowanego na giełdzie, brak regulowanych produktów inwestycyjnych oferujących ekspozycję na cenę Bitcoin wydaje się skłaniać inwestorów z USA do spekulacji na akcjach czołowych firm działających w sektorze aktywów cyfrowych.

22 marca wiceprezes Fundstrat ds. Strategii aktywów cyfrowych, Leeor Shimron, ujawnił, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy akcje czterech największych firm wydobywających bitcoiny notowanych na giełdzie osiągały lepsze wyniki niż Bitcoin o 455% . Komentując dane dla CNBC, Shimron powiedział :

„Dopóki ETF Bitcoin nie zostanie zatwierdzony, inwestorzy mogą postrzegać publiczne spółki wydobywcze jako jeden z jedynych sposobów uzyskania ekspozycji na Bitcoin”.